Starsi gracze mają co świętować — Microsoft postanowił odświeżyć należącą do niego franczyzę Perfect Dark. O tym wydarzeniu media branżowe plotkowały od lat. Jak się jednak okazuje, pogłoski czasami stają się rzeczywistością.

Pierwszą grą z tego uniwersum była pierwszoosobowa strzelanka wydana w 2000 roku na konsole Nintendo 64, za którą odpowiedzialne było studio Rare (teraz należące do Microsoftu), czyli twórcy między innymi niecodziennej przygodówki o piratach i symulatora interakcji społecznych, Sea of Thieves.
Później w 2006 roku zadebiutował remaster Perfect Dark na konsole Xbox 360, dzięki czemu marka stała się jeszcze bardziej popularna. Nową grę z uniwersum nie będzie tworzyć studio Rare, lecz The Initiative, flagowe i bardzo młode studio Microsoftu. Dla uspokojenia miłośników pierwowzoru warto w tym miejscu dodać, że nowy zespół giganta z Redmond składa się z samych doświadczonych osób, znanych w branży gier wideo.

Studiem kieruje były pracownik Crystal Dynamics, a na liście ważnych pracowników znajdziemy osoby odpowiedzialne wcześniej za między innymi God of War, Marvel Avengers czy Destiny 2 i należące wcześniej do takich firm jak BioWare.
Jak zapewniają włodarze The Initiative oraz szef marki Xbox, Phil Spencer, nowy zespół ma wiele wspaniałych i świeżych pomysłów oraz ambicje na tworzenie gier większego kalibru niż dotychczas — według zapowiedzi, gracze zamiast „potrójnego A” powinni spodziewać się jedynie wysokobudżetowych produkcji „AAAA”.

Niestety, na dokładniejsze szczegóły dotyczące najnowszej odsłony Perfect Dark będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać. Jedyne co wiemy na temat tej gry to, że będzie dostępna w abonamencie Game Pass, zadebiutuje na komputerach osobistych, konsolach Xbox Series, oraz będzie „thrillerem z tajnymi agentami, z akcją rozgrywającą się w niedalekiej przyszłości”.