Wczoraj informowaliśmy o potwierdzeniu przecieków i oficjalnej zapowiedzi Mass Effect: Legendary Edition, czyli odświeżonej wersji trzech części cyklu. Jak się jednak okazuje, miłośnicy uniwersum mogą mieć kolejne powody do radości.
Casey Hudson, menadżer generalny BioWare za pośrednictwem wpisu na oficjalnym blogu studia poinformował także o tym, że zespół składający się z weteranów pracuje nad kontynuacją cyklu Mass Effect.

Jak wspomina Casey, trwa jeszcze bardzo wczesny etap prac, więc nie można na ten moment za wiele zdradzić:


"W międzyczasie w BioWare zespół weteranów ciężko pracował nad wyobrażeniem sobie kolejnego rozdziału uniwersum Mass Effect. Jesteśmy na wczesnym etapie prac i nie możemy jeszcze powiedzieć nic więcej, ale nie możemy się doczekać, aby podzielić się naszą wizją tego, co będzie dalej".

Dokąd zabierze nas Mass Effect 5? Wiele graczy wskazuje na wypowiedź deweloperów w wywiadzie dla serwisu Polygon, kiedy to wspominali o tym, że „jest wiele możliwości i mogliby kontynuować wątki z Andromedy albo wątki z Mass Effect 3”.

Jest to o tyle ciekawe, że wszystko wskazuje na to, iż równolegle studio BioWare opracowuje także czwartą odsłonę cyklu Dragon Age, o czym informowaliśmy już kilka miesięcy temu.
Pomimo tego, że prace nad kontynuacją również są na wczesnym etapie, to deweloperzy informowali już o pierwszych problemach związanych z produkcją. Oprócz tego jeszcze niedawno studio borykało się z dużymi problemami, dlatego tym bardziej intryguje fakt, że zespół zdecydował się na rozpoczęcie dwóch dużych projektów równolegle. 

Najpewniej oficjalnie o szczegółach Dragon Age 4 i Mass Effect 5 usłyszymy dopiero za jakiś dłuższy czas, więc do tego momentu możemy tylko trzymać kciuki, że BioWare stworzy następne zapadające w pamięć tytuły z popularnych uniwersów.