Twórcy nadchodzącej gry Microsoft Flying Simulator ogłaszają coraz więcej nowości związanych z produkcją. Niedawno dowiedzieliśmy się na przykład o tym, że grafika ma być przełomowa (więcej w tym temacie pisaliśmy tutaj). Ostatnio zaprezentowany zwiastun gry, który zdradził również, że do gry dodany został sklep z modami. Tym razem czas na kolejną nowość – deweloperzy oficjalnie zapowiedzieli wsparcie VR dla nadchodzącego symulatora.

Początkowo gra dostępna ma być tylko na komputery stacjonarne i to właśnie posiadacze PC będą mogli w przyszłości cieszyć się grą w wirtualnej rzeczywistości. Obsługa gogli VR ma wejść do gry już jesienią, w tym samym czasie co ma nastąpić premiera gogli HP Reverb G2, czyli we wrześniu tego roku.

Microsoft Flying Symulator ma mieć premierę już 18 sierpnia na komputerach stacjonarnych, a w późniejszym czasie również na konsolach Xbox One i Xbox Series X. Warto jednak wiedzieć, że konsole prawdopodobnie nie dostaną wsparcia wirtualnej rzeczywistości. Nie ma na ten moment żadnych danych mówiących, że będzie inaczej, więc jeżeli chcecie polatać samolotami z goglami na głowie, lepiej wybierzcie wersję na PC.Źródło: komputerswiat.pl