Platige Image to uznana marka na rynku studiów zajmujących się tworzeniem animacji komputerowych, w tym zwiastunów produkcji AAA. Jednak na początku roku firma postanowiła zająć się tworzeniem własnych filmów i gier wideo.

Dlatego prezes zarządu firmy, Karol Żbikowski ujawnił dziś, że firma zawarła współpracę ze studiem Movie Games, które pomoże zrealizować te plany.

Nawiązanie współpracy z Movie Games było dla nas naturalnym ruchem, wynikającym z ogłoszonej w styczniu strategii rozwoju na najbliższych 5 lat. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa i jesteśmy przekonani, że efektem połączenia naszych zasobów będzie produkcja dopracowana zarówno pod kątem artystycznym i technicznym, jednocześnie dostarczająca graczom dużo jakościowej rozrywki.

W wyniku tej współpracy powołana została spółka Image Games, która ma się zająć tworzeniem gier AA. Piotr Gnyp, piastujący obecnie stanowisko dyrektora marketingu ujawnił, że Image Games zamierza tworzyć gry o tematyce gangsterskiej.

Chcemy, żeby Image Games było marką łączącą doświadczenie produkcyjno-wydawnicze Movie Games ze zmysłem artystycznym i umiejętnością opowiadania historii Platige Image. Tematyka gangsterska, zwłaszcza w ujęciu historycznym, ma naszym zdaniem ogromny potencjał. Już wkrótce udzielimy więcej informacji, zapowiadając nasz pierwszy tytuł. Cieszymy się, że negocjacje z Platige Image zakończyły się sukcesem, czego efektem jest powołanie Image Games. Nowa spółka pozwoli nam jeszcze bardziej poszerzyć kompetencje w segmencie gier AA oraz wejść na o wiele wyższy poziom rozwoju oraz skali działalności.