Dziś obiegła świat cudowna wiadomość dla graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w najnowsze przygody Crasha Bandicoota z powodu ekskluzywności dla konsol Playstation 4 oraz Xbox One. Na kanale Youtobe pojawił się trailer, w którym twórcy poinformowali, że gra trafi na wszystkie platformy. Gra zadebiutowała w zeszłym roku, ale dotychczas była dostępna jedynie na konsolach poprzedniej generacji Xbox One oraz Playstation 4. Już teraz wiemy, że 4 odsłona dla wszystkich platform przygód Jamraja zadebiutuje już 12 marca 2021 roku:

  • Playstation 5,
  • Xbox Series X|S,
  • Nintendo Switch,
  • Pc.
Dla posiadaczy najnowszych konsol twórcy zaimplementowali dźwięk 3D, poprawili czasy wczytywania, a sama gra będzie działać w 4k oraz 60 klatkach na sekundę. Posiadacze starej wersji gry będą mogli pobrać aktualizacje dla nowej generacji, opcja ta nie jest dostępna jedynie dla Japończyków. Studio zaimplementowało również funkcje pozwalające korzystać w pełni możliwości z Dual Sense, dzięki czemu poczują dodatkowe efekty:

Fani będą teraz mogli poczuć siłę zmieniającego DNA blastera dzierżonego przez Neo Cortexa i odczuć przyczepność, gdy posłużą się liną z hakiem Tawny. Ponadto funkcja karty Aktywności na PlayStation 5 zapewni graczom jasny wgląd w postępy, w każdym z wymiarów gry, podrzucając wskazówki dotyczące realizacji celów i nie tylko.