Rodzime studio Bloober Team to autorzy nadchodzącej, dobrze zapowiadającej się gry z gatunku horror, The Medium. Zespół już jakiś czas temu ujawnił wymagania sprzętowe dla swojego nowego dzieła, jednak zostały one zaktualizowane. W omawianej grze protagonistka, która jest tytułowym medium — osobą potrafiącą komunikować się z duchami lub duszami — trafia do Krakowa lat 90. w którym postara się rozwikłać tajemnicę morderstwa dziecka.

Warto wspomnieć, że nad muzyką do produkcji pracuje Akira Yamaoka, znany z utworów do bardzo popularnej serii gier typu horror, Silent Hill. Oprócz muzyka, w tytule ujrzymy również wizerunek polskich aktorów — Marcina Dorocińskiego oraz Weroniki Rosati. Deweloperzy znają ten gatunek bardzo dobrze, więc można założyć, że także The Medium będzie produkcją o wysokiej jakości. Wcześniej rodzimy zespół wyprodukował takie gry jak bardzo ciepło przyjęte Observer, adaptację Blair Witch oraz serię Layers of Fear
W The Medium, najważniejszą i główną mechaniką jest przemieszczanie się w dwóch wymiarach — duchowym i realnym. Podczas gry, będą wyświetlane obydwie rzeczywistości przy użyciu podzielonego ekranu. Produkcja zadebiutuje pod koniec 2020 roku. W przypadku, w którym posiadany komputer jest zbyt mało wydajny, aby uruchomić omawiany tytuł, to warto wiedzieć, że w The Medium będzie można zagrać również na Xbox Series X.

Jeżeli zamierzamy ukończyć najnowsze dzieło Bloober Team, to należy porównać podane wymagania techniczne ze swoim sprzętem. Produkcja poprawnie uruchomi się tylko na systemie Windows 10 64-bit, karcie graficznej obsługującej co najmniej DirectX 11 oraz karcie dźwiękowej wspierającej technologię DirectX. Deweloperzy zalecają również zainstalowanie gry na szybkim dysku SSD oraz rozgrywkę przy użyciu słuchawek. Wymagana przestrzeń dyskowa jest taka sama dla każdej konfiguracji — aby uruchomić produkcję, należy posiadać 30 GB wolnego miejsca.


Minimalne 

Taka konfiguracja sprzętu pozwoli uruchomić grę na najniższych ustawieniach graficznych w rozdzielczości 1920 × 1080. Co jest oczywiste, posiadając taki komputer, należy zapomnieć o włączeniu technologi śledzenia promieni Ray Tracing.

Procesor: Intel Core i5 6600 / AMD Ryzen 2500X

Karta graficzna: NVIDIA GTX 1060 6GB VRAM / AMD Radeon R9 390X 4GB VRAM lub inna z co najmniej 4GB VRAM i wsparciem dla DirectX 11

Pamięć operacyjna: 8GB 


Średnie

Taki zestaw sprzętowy pozwoli na komfortową grę w rozdzielczości 4K/Ultra HD przy zachowaniu wysokich detali graficznych. Jeżeli chcielibyśmy na takiej konfiguracji uruchomić Ray Tracing, to należy obniżyć rozdzielczość wyświetlanego obrazu lub ustawienia wizualne.

Procesor: Intel Core i5 9600 / AMD Ryzen 7 3700X

Karta graficzna: NVIDIA RTX 2070 / AMD Radeon 5700XT lub lepsza ze wsparciem dla DirectX 11

Pamięć operacyjna: 16GB


Zalecane

Podany poniżej zestaw pozwoli na rozgrywkę w rozdzielczości 4K/Ultra HD z włączoną technologią śledzenia promieni Ray Tracing oraz wysokimi ustawieniami grafiki. Posiadając taki komputer, gra będzie wyglądać dokładnie tak, jak zaplanowali to twórcy.

Procesor: Intel Core i5 9600 / AMD Ryzen 7 3700X

Karta graficzna: NVIDIA RTX 2080 lub lepsza ze wsparciem dla DirectX 12

Pamięć operacyjna: 16GB


Źródło: Bloober Team, Steam