The Last of Us Day to wydarzenie organizowane przez Naughty Dog, na którym studio co roku, 26 września, ujawnia kulisy prac nad produkcją i zapowiada nowe atrakcje dla graczy. Wcześniej nosiło ono nazwę Outbreak Day, lecz z powodu pandemii deweloperzy postanowili zmienić nazwę. W tym roku prezentacja rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego i będzie transmitowana na platformie Twitch.tv.

Z okazji tego święta, Naughty Dog udostępniło graczom motyw, który za darmo możecie pobrać z PlayStation Store, na którym znajdziecie także zniżki na The Last of Us Remastered, The Last of Us: Left Behind i wybrane dodatki do trybu Frakcji. 
Oprócz tego jeszcze przed The Last of Us Day ujawniono, że Naughty Dog zawarło współpracę z firmą CMON, aby ta stworzyła grę planszową opartą na motywach z oryginalnej produkcji. Chociaż prace już trwają, więcej szczegółowych informacji poznamy w późniejszym terminie. Warto jednak zaznaczyć, że w przeszłości firma tworzyła planszówki na bazie tytułów na wyłączność Sony. Były to Bloodborne: The Board Game oraz God of War: Card Game

Jednak to nie jedyna współpraca, gdyż sklep Gaming Heads otrzymał zadanie przygotować dwie figurki przedstawiające Joela Millera,  Ellie Williams oraz samą bohaterkę w starszej odsłonie, znaną z The Last of Us Part IICo ciekawe, ta druga statua będzie dostępna w trzech wersjach: w pozycji stojącej z maczetą, z wymiennymi ramionami i głową, oraz edycję posiadającą wszystkie poprzednie dodatki.Ponadto Naughty Dog ogłosiło, że wraz z wydawnictwem Mondo przygotowali płytę winylową ze ścieżką dźwiękową autorstwa Gustavo Santaolalli i Mac'a Quayle. Nakład jest limitowany, dlatego od 30 września od godziny 7:59 do 1 października o 9:00 na stronie MondoShop.com będzie można składać zamówienia przedpremierowe. Z kolei na samym streamie, twórcy pokażą jak stworzyć dokładny cosplay bohaterki Abby.