Od dłuższego czasu w świecie Fortnite mówiło się, że Epic Games zawarł współpracę ze słynnym piłkarzem Paris Saint Germain – Neymarem. Jr. i ten będzie grywalną postacią w grze.

I te spekulacje w końcu stały się faktem i Neymar Jr. stał się pierwszym sportowcem, który dołączył do Icon Series w ramach aktualnego karnetu bojowego 6 sezonu Primal.
Ponadto firma PUMA wystartowała z wydarzeniem Neymar Jr. x PUMA Crazy Playground i od 27 kwietnia do 4 maja oprócz wyjątkowych zadań w grze, Neymar i PUMA przejmują kontrolę nad trybem kreatywnym za pomocą specjalnego pakietu powitalnego o tematyce paryskiej.

Wszyscy gracze, którzy są gotowi, aby wkroczyć do akcji, mogą oczekiwać dostępu do Go Crazy Arena, sprawdzając serię specjalnych trybów gry stworzonych przez społeczność Fortnite, dostępnych w dniach od 27 do 30 kwietnia.

Arena Go Crazy to rozgrywki 8 na 8 z nieskończoną liczbą odnowień i power-upów, które pozwalają graczom zdobywać złoto poprzez eliminowanie przeciwników, odblokowywanie ulepszeń i specjalnych bonusów dla graczy i ich drużyn. Pierwszy gracz, który osiągnie 200 eliminacji wygrywa.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest The Neymar Jr. Cup, czyli turniej, w którym gracze mogą wziąć udział maksymalnie w 10 meczach, w trzygodzinnym oknie czasowym swojego regionu. Każdy z uczestników będzie miał szansę na wygranie pamiątkowych butów piłkarskich PUMA x Fortnite FUTURE Z. Najlepszy gracz z każdego regionu w tym turnieju otrzyma specjalną parę ekskluzywnych, niedostępnych w oficjalnej sprzedaży butów piłkarskich.

Jako gracz i wielki fan gier, to zaszczyt być pierwszym sportowcem w historii, który będzie miał własne stroje i tryby gry w światowym fenomenie, jakim jest Fortnite. Daje mi to również możliwość rozgrywki z moimi fanami i łączenia się ze społecznością graczy. Jest tyle szalonych trybów i zadań, że nie mogę się doczekać, aż ludzie doświadczą ich wszystkich. Grajmy!

Aby uczcić tę chwilę, PUMA nawiązała współpracę z firmą silni.art., w celu stworzenia jedynej w swoim rodzaju pary korków PUMA FUTURE Z, w których Neymar zagra przeciwko Manchesterowi City w półfinale Ligi Mistrzów już 28 kwietnia. Spersonalizowana edycja Spectra modelu FUTURE Z posiada opaskę kompresyjną FUZIONFIT+. Na bucie znalazły się również logotypy Neymara i Primal, które można odblokować w wyjątkowym trybie gry Fortnite.