Jak zapewne wiecie, Nintendo Switch do demonów prędkości nie należy, jeśli chodzi o bebechy. Przenośna konsola niestety nie pozwoli nam na pełnoprawną rozgrywkę w nadchodzący remaster kultowej odsłony Diablo 2 od Blizzarda. Według oficjalnych informacji na forum poświęconemu grze możemy przeczytać taką o to informacje: 

Posiadacze Nintendo Switch pragnący zagrać ze znajomymi przez sieć, będą mogli połączyć się w maksymalnie 4-osobowe drużyny. Stwierdziliśmy, że współpraca 4 graczy jest optymalnym doświadczeniem podczas gry na Nintendo Switch, szczególnie w trybie przenośnym. Mamy nadzieję, że zabawa z Diablo II: Resurrected gdziekolwiek zechcecie przyniesie wam wiele przyjemności.

Jak zapewne się domyślacie, podczas 8 osobowej rozgrywki ilość efektów rzucanych czarów mogłaby wpłynąć na zły odbiór rozgrywki. Na co sobie w tym momencie firma zdecydowanie nie może pozwolić. Oczywiście znajdą się wśród społeczności głosy pozbawione zdrowego rozsądku, mówiące o tym, że nie ma to znaczenia i powinna gra wyjść tak jak na pozostałych platformach. Ale chyba wszyscy pamiętamy. jak chodził CP 2077 na starych konsolach. Gra zadebiutuje już 23 września o godzinie 17:00 czasu polskiego