Oddworld: Soulstorm to zmierzająca na PlayStation 4 i PlayStation 5 gra platformowa, będąca bezpośrednią kontynuacją gry Oddworld: New'N'Tasty z 2013 r. Produkcja zadebiutuje 6 kwietnia 2021 r.Deweloperzy z Oddworld Inhabitants od ponad roku prezentują swoją produkcję na prezentacjach PlayStation. Twórca serii, Lorne Lanning postanowił w wywiadzie dla WCCFtech wyjaśnić, m.in. czy gra będzie exclusivem dla konsol Sony, ponieważ oprócz tego trafi ona na komputery PC.

Jest to czasowa wyłączność dla PlayStation 5 i PlayStation 4. PlayStation uwierzyło w nas i naszą grę i było skłonne wesprzeć nas finansowo. To była wspaniała okazja z doskonałym partnerem. Udowodnili, że są niesamowici, włączając nas do kilku swoich cyfrowych pokazów.

Deweloper ujawnił również, że Oddworld: Soulstorm będzie działał na PlayStation 5 w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1440p i 30 fpsach przy 1080p na PlayStation 4. Na nowej platformie gra wykorzysta możliwości silnika audio Tempest i kontrolera DualSense, dzięki czemu gracze poczują m.in. bicie serca głównego bohatera.  

Ukończenie Oddworld: Soulstorm powinno zająć graczom przynajmniej 20 godzin.

Pierwsze przejście gry to około 20 godzin, ale jeśli jesteś łowcą osiągnięć lub statystyk, możesz z łatwością spędzić dziesiątki godzin ciesząc się Soulstormem, gdzie nasze poprzednie gry nie miały nawet zbliżonej regrywalności.