The Outer Worlds to retrofuturystyczne pierwszoosobowe RPG, stworzone przez studio Obsidian Entertainment i wydane przez Private Division, odział firmy Take-Two przeznaczony do pomocy niezależnym deweloperom. Gra charakteryzuje się niezwykle ciekawym, retrofuturystycznym światem, rządzonym przez korporację.

Jak niedawno poinformował producent oraz wydawca, rozszerzenie The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne na platformie eShop, na konsoli Nintendo Switch. 

Dodatek Coś się czai na Gorgonie (Peril on Gorgon) rozpoczyna się od wiadomości, która wzywa gracza do zbadania asteroidy Gorgona, odległej placówki naukowej. Była ona ukoronowaniem wielkiego osiągnięcia, stworzenia Adreny-Czasu, czyli środka, dzięki któremu pracownicy mogli cieszyć się lepszym zdrowiem i zwiększoną produktywnością.
Z nieznanych powodów, cały projekt został przerwany. Gracz będzie musiał odkryć jedną z największych tajemnic korporacji Spacer's Choice, a wskazówki do rozwiązania zagadki znajdują się właśnie na Asteroidzie Gorgona.

Nowy dodatek wprowadza wiele nowości w tym zwiększony limit poziomu postaci, pozwala na większą dowolność w dostosowywaniu umiejętności, zawiera nowe talenty i wady, unikalne premie oraz niedogodności. Rozszerzenie wprowadza również trzy nowe bronie naukowe, wiele nowych pancerzy oraz nowe stworzenia.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest dostępne w sprzedaży oddzielnie na platformie Nintendo eShop za 14,99€ (ok. 67 złotych) lub ze zniżką w pakiecie The Outer Worlds Expansion Pass za 24,99€ (ok. 113 złotych). Rozszerzenie jest dostępne także na PC, PS4, Xbox One oraz PS5 i Xbox Series X w ramach wstecznej kompatybilności.