Godfall był pierwszą zapowiedzianą grą na PlayStation 5, a warto zauważyć, że jest to tytuł, który posiada zarówno kampanię fabularną, jak i tryb kooperacji dla czterech graczy. Dlatego niewątpliwie na produkcji studia Counterplay Games spoczywała niemała presja, aby zadowolić pierwszych posiadaczy PS5.W Sieci zaczęły się pojawiać pierwsze recenzje gry i tak jak można było samemu wywnioskować — Godfall raczej nie będzie tytułem, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii.

Na ten moment ukazało się 6 recenzji wersji na PS5, z których średnia ocen na Metacriticu wynosi 62%. Z jednej strony krytycy chwalą system walki, zbieractwa, przystępną rozgrywkę czy starcia z bossami. Natomiast ukończenie kampanii zajmuje od 8 do 10 godzin. To plusy, które mogą zachęcić graczy, lecz niestety cień na produkcję kładą rozmaite błędy powodujące m.in. wyrzucanie do menu, problemy z utrzymaniem płynności czy w końcu mniej lub bardziej irytujące glicze.

Dlatego niewykluczone, że gra może znaleźć swoich odbiorców, ale ewidentnie deweloperzy nie dopieli wszystkich elementów na ostatni guzik i teraz produkt potrzebuje dodatkowych szlifów.