Mimo czterech lat na karku Firaxis Games nadal rozwija grę Sid Meier's Civilization VI. Już 22 października do gry wieloosobowej trafi nowy darmowy scenariusz. Tym razem motywem przewodnim będą piraci.Nowy dodatek da graczom możliwość stania się kapitanem jednej z czterech frakcji: Dread Pirates, Privateers, Swashbucklers oraz Hoaders, którą będziemy zarządzać przez 60 tur. Każda z nich cechuje się unikalnymi zdolnościami.


  

Pierwsza z nich posiada umiejętność natychmiastowego zatapiania statków i pozyskiwania dodatkowego złota przez załogę w trakcie walki. Privateers są w stanie przekupić wrogi okręt do przyłączenia się do floty w zamian za złoto. Natomiast ich pasywną umiejętnością jest ujawnienie wszystkich portów należących do patrona.

Swashbucklers to klasa dedykowana miłośnikom eksploracji, gdyż tymczasowo zwiększa prędkość poruszania się na wodzie. Ponadto jest w stanie odkrywać kolejne pola na mapie, za co otrzymujemy bonusy do niesławy. Ostatnia frakcja, Hoaders posiada umiejętność tymczasowego unieruchomienia jednostki wroga. Natomiast jej pasywna umiejętność zmniejsza koszt utrzymania jednostek i zapewnia premię za zakopywanie skarbu i daje odsetki od rezerw złota zachłannika.