Call of Duty to popularna seria gier z gatunku first-person shooter o tematyce wojennej. W 2020 roku dochodzą do kolekcji kolejne dwie części. Pierwsza z nich to Call of Duty Warzone, która wyszła w marcu. Druga to Call of Duty: Black Ops Cold War. Ta ma mieć premierę już wkrótce, bo już 13 listopada.

Activision, czyli wydawca tej rozpoznawalnej serii właśnie podzielił się z fanami Call of Duty swoimi planami dotyczących wspomnianych dwóch najnowszych gier na najbliższe miesiące. Gracze w Cold War dostaną między innymi nowe mapy i bronie. Powróci też tryb strzelaniny 2v2.Deweloperzy wkrótce objaśnią również system dzielonej progresji. Dowiemy się między innymi w jaki sposób współdzielone są poziomy gracza, w jaki sposób ulepszana jest broń, jak gracze z obydwu gier mogą wspólnie działać na mapie Werdańska oraz jak można kupić dodatkową zawartość w grze i gdzie jest ona dostępna.

Activision przedstawiło także system integracji przepustek sezonowych. Przedmioty, które odblokujemy będą widoczne w obydwu grach, nie ważne w którą będziemy grać.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym blogu Call of Duty.