PlayStation 5 to aktualnie najbardziej pożądany sprzęt na rynku. Te osoby, które weszły już w jego posiadanie mogą nie tylko cieszyć się z pierwszych ekskluzywnych gier jak Marvel's Spider-Man: Miles Morales czy odnowione Demon's Souls, ale także sprawdzać klasyki z poprzedniej generacji i mniejsze tytuły w ramach PlayStation Plus.
Od dnia premiery nowej konsoli, Sony dorzuca dla abonamentów PlayStation Plus także gry na PlayStation 5. Są to zarówno nowe gry jak Bugsnax i Destruction All Stars, jak i nieco starsze, ulepszone na potrzeby nowej konsoli jak Control: Ultimate Edition..

Jim Ryan - szef Sony Interactive Entertainment przyznał w wywiadzie z GQ, że taka praktyka spodobała się graczom i w przyszłości będą udostępniane kolejne nowe tytuły na PS5 w ramach abonamentu.

Widzimy, że jest to bardzo interesujący i innowacyjny sposób na publikowanie gier i udostępnianie gier naszym subskrybentom. Działa to dla nas jako wydawcy i wiemy, że subskrybenci PlayStation Plus to uwielbiają.

Aktualnie w sieci można znaleźć plotki, że w marcu Sony może udostępnić dla subskrybentów gry Yakuza: Like a Dragon i Kena: Bridge of Spirits.