Cała prezentacja zaczęła się od kilku nowych ujęć z rozgrywki, wydaje się, że lwia cześć rozgrywki będzie rozgrywać się w tajemniczym zamku, który zamieszkuje tajemnicza kobieta. Gra będzie kontynuowała wątki Ethana Wintersa, poznanego w Resident Evil 7, bohater wyruszy do tytułowej wioski aby uratować swoją porwaną córkę.
Na nowym fragmencie można zaobserwować więcej rodzajów przeciwników, dużo bardziej przerażających niż czarne stwory z poprzedniej odsłony, dodatkowo dostaniemy lepsze zarządzanie zasobami oraz rozwinięty crafting. Powróci również Handlarz, tutaj nazywany - The Duke, który będzie oferował nam zasoby za odpowiednią cenę 
Potwierdzono plotki, że Resident Evil: Village zadebiutuje również na konsolach starej generacji, czyli Playstation 4 oraz Xbox One. Jeśli zdecyduje się na te wersje to będziemy mieć możliwość darmowej aktualizacji do wersji na nowe generacje. Tytuł na starych jak i nowych konsolach oraz komputerach osobistych ma zadebiutować w tym samym dniu. Planowana data premiery to 7 Maja 2021 roku, zainteresowani już mogą składać pre-ordery aby otrzymać cyfrowe dodatki oraz mini soundtrack dla Playstation 5.


Dodatkowo ogłoszono, że od dziś dostępne jest specjalne demo na Playstation 5, które zapozna gracza z klimatem gry. Prezentacja nazywa się MAIDEN i jest dostępna tylko na PS5, pełnoprawne demo produkcji ma pojawić się późniejszym terminie na wiosnę.
Na końcu aby uczcić 25-leci serii Resident Evil zaprezentowano RE:Verse, czyli rywalizacyjny tryb multiplayer dostępny za darmo dla wszystkich, którzy zakupią Resident Evil: VIllage, niestety poza fragmentami rozgrywki nie przedstawiono szczegółów na temat tej produkcji. A jeśli jesteście fanami serii The Division 2, to Capcom we współpracy z Ubisoftem stworzył specjalne wydarzenie gdzie będzie można zdobyć unikalne skórki oraz przedmioty kojarzone z serii Resident Evil.