Wczorajszego wieczora miała miejsce prezentacja wydawnictwa THQ Nordic z okazji 10lecia istnienia firmy. I tutaj muszę się wam przyznać do tego, że była to chyba jedna z najlepszych prezentacji w tym roku. Nie było to za sprawą samych gier, a pomysłowości jak ma ona wyglądać. Całą imprezę otworzył tytuł "Destroy All Humans 2" podczas którego przygrywał Rammstein z utworem Amerika, a całe wydarzenie prowadził Geoff Keighley. 


Destroy All Humans! 2 - Reprobed

Crypto powraca z licencją na sondowanie. Obcy najeźdźca wrócił w odlotowej formie. Poczuj psychodelię swingujących lat 60. i weź odwet na KGB za wysadzenie twojego statku-matki. Będziesz zmuszony zawierać sojusze z przedstawicielami gatunku, który przybyłeś zniewolić.

Platforma: PC, PS5, Xbox Series X|S 

Data premiery: nieznana
Outcast 2 – A New Beginning

Przemierzaj zapierającą dech planetę Adelpha, wspieraj społeczeństwo Talan w walce o wolność i bierz udział w rozgrywanych w błyskawicznym tempie bitwach przeciwko oddziałom robotów w trzecioosobowej przygodowej grze akcji z otwartym światem – sequelu kultowego tytułu z 1999 roku.

Platforma: PC, PS5, Xbox Series X|S

Data premiery: nieznana
Expeditions: Rome

Zdecyduj o przyszłości Rzymu, podbijając obce ziemie i odnajdź się w politycznej intrydze w tym turowym RPG. Podejmuj bezpośrednią walkę swoimi Pretorianami, prowadź swój legion do zwycięstwa i wybierz własną ścieżkę w historii, w której każdy wybór ma znaczenie. Jaki będzie los Rzymu?

Platforma: PC

Data premiery: nieznana
MX vs ATV Legends

Ruszaj po zwycięstwo na motorze, quadzie lub terenówką w MX vs ATV Legends! Czekają nowe, otwarte obszary i tryb kariery, w którym poznasz blaski i cienie życia światowej sławy profesjonalnego kierowcy. Stań się prawdziwą legendą off-roadu! Nastał twój czas!

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S

Data premiery: nieznana


 


SuperPower 3

SuperPower 3 to współczesna symulacja geopolityczna. Obejmij władzę nad całym światem lub po prostu sprawdź swoją znajomość problemów demograficznych, ekonomicznych, militarnych i politycznych. Rywalizuj z innymi lub spróbuj poradzić sobie lepiej niż prawdziwi politycy.

Platforma: PC

Data premiery: nieznana
Elex II

W drugiej części gry Elex, klasycznego RPG z otwartym światem, Jax ponownie musi zjednoczyć mieszkańców fantastycznonaukowego świata Magalan w walce z nowym zagrożeniem – niebianidami, którzy na zawsze chcą zmienić oblicze planety.

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S

Data premiery: nieznana
Jagged Alliance 3 

Państwo Grand Chien pogrąża się w chaosie: prezydent zaginął, a władzę przejęła organizacja paramilitarna znana jako „Legion”. Zatrudniaj najemników, poznaj oryginalne postacie i stawaj do taktycznych walk turowych w kontynuacji kultowej serii, która cię nie rozczaruje.

Platforma: PC

Data premiery: nieznana
SpongeBob Squarepants: The Cosmic Shake

Spełniające życzenia Syrenie Łzy w rękach SpongeBoba i Patryka… Co mogłoby pójść nie tak? Jasne, sama struktura wszechświata może się rozlecieć, otwierając portale do Światów Życzeń pełnych rycerzy, kowbojów, piratów i prehistorycznych ślimaków. To jednak nic, z czym nasza ulubiona gąbka by sobie nie poradziła, dysponując odpowiednim kosmicznym kostiumem! Każdy tańczy w rytm Cosmic Shake!

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Data premiery: nieznana
THQ Nordic na zakończenie swojej prezentacji, poinformowało graczy, że pracują jeszcze nad 42 grami, których podczas Showcase nie zapowiedzieli. Co za tym idzie, na kolejne zapowiedzi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać


Opinia Marka: 

Ogólnie rzecz biorąc, pokaz kupił mnie od samego początku. Gdy tylko wleciała zapowiedz Destroy All Human's! 2. Ten kto wpadł na pomysł wrzucenia  tam utworu Amerika zespołu Rammstein, był po prostu geniuszem zła. Z zaprezentowanych gier najbardziej czekam tak naprawdę na wcześniej wspomniany tytuł oraz Jagged Alliance 3. Chociaż po ostatniej wpadce z Flash Back mam pewne obawy. Expeditions: Rome mnie zainteresowało, na pewno będę śledził rozwój tej gry, bo zaprezentowana rozgrywka wygląda intrygująco. 

Opinia Jakuba:

Różnorodność, to powinno być hasło tej prezentacji. Pakazano w zasadzie coś dla każdego. Cieszy dalszy rozwój Destroy All Humana! Czy powrót Jagged Alliance. Ciekawie prezentuje się również nowa gra z Spongebob'em. Trochę brakowało moich ulubionych marek takich jak Darksiders czy Red Faction, ale to już byłoby czepianie się.