Już za niedługo rozpocznie się zbieranie zamówień przedpremierowych na grę. Do tej pory produkcja była dostępna wyłącznie na PC we wczesnym dostępie. Jednak jeszcze w tym roku, finalna pudełkowa wersja Surviving the Aftermath od studia Iceflake Studios trafi do graczy na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Za wydanie tytułu odpowiedzialne jest szanowane Paradox Interactive.

W postapokaliptycznym świecie Surviving the Aftermath zasobów jest bardzo mało, a na mieszkańców pustkowi czyhają kataklizmy, zwierzęta, bandyci i inne niebezpieczeństwa. Zarządzając osadą, będziemy musieli powstrzymywać wrogów przed przekroczeniem granic naszego miasta.

Jeżeli się tak stanie, oponenci wypełnią przestrzeń kolonii i będą siać spustoszenie w każdym miejscu, do którego dotrą. 
Zadaniem gracza będzie stworzenie i rozwijanie kolonii zdolnej przetrwać każdą krytyczną sytuację, aby w rezultacie wskrzesić cywilizację z ruin. Podczas przygody będziemy eksplorować proceduralnie generowane pustkowia, aby zdobywać zasoby, nawiązywać kontakty z innymi ludźmi oraz stawiać opór grupom bandytów.

Do dyspozycji gracza zostanie oddane ponad 61 unikatowych budynków, którymi (jak i każdym innym aspektem kolonii) osobiście zarządza użytkownik. 
Postapokaliptyczna rzeczywistość jest brutalna i wymusi na nas podejmowanie ciężkich decyzji moralnych. Gracz nie będzie w stanie zapanować nad każdym elementem kolonii, jednak reakcje zarządcy na wydarzenia odbiją się na życiu wszystkich obywateli.

Każda podjęta decyzja niesie za sobą szereg konsekwencji oraz wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez kolonizatorów oraz innych mieszkańców pustkowi. Gra zapewnia pełne wsparcie dla fanowskich modyfikacji.

Surviving the Aftermath oficjalnie zadebiutuje w 2021 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch w wersji z polskimi napisami.