Jakiś czas temu Grzegorz napisał recenzje serialu animowanego Kajko i Kokosz produkcji netflixa, o czym więcej możecie przeczytać tutaj. Dziś natomiast wiemy, że powstaje gra na podstawie komiksów Janusza Christy, nad projektem pracuje Studio Dixit Games, którego deweloperzy wypowiedzieli się w następujący sposób:

Licencja obejmuje bogaty i wymyślony świat będący dziedzictwem rysownika Janusza Christy, stanowiący bazę do stworzenia gry mobilnej o charakterze strategicznym w formule free to play. Umowa precyzuje wzajemne zobowiązania stron w związku z udzieloną licencją, podstawowe warunki i zasady prowadzenia dystrybucji gry. Czas trwania licencji obejmuje okres 5 lat

Część fanów na pewno zaboli fakt, że produkcja ta jest robiona z myślą o urządzenia mobilne, na systemie iOS oraz Android. Na chwilę obecną nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, możemy jednak się domyślać, że nie zabraknie mikro transakcji, skoro tytuł ma być Free to Play. Miejmy nadzieję, że nie będą one nachalne jak w większości tytułów w tym systemie monetyzacji.

Pamiętajmy również, że to nie jest pierwsza próba przeniesienia kultowego w latach 80-90 komiksu Janusza Christy, albowiem pod koniec lat 90 ubiegłego wieku powstała gra przygodowa, za którą odpowiadało studio Seven Stars Multimedia.