Z okazji 35-lecia serii Super Mario Bros, firma Nintendo wydaje nietypową wersję Mario Kart. Co w niej takiego nietypowego? Otóż będziemy mogli ścigać się fizycznymi gokartami w swoim domu. Z zaprezentowanego filmiku na oficjalnym kanale YouTube Nintendo możemy zobaczyć, jak wygląda rozgrywka. Zapowiada się ona obiecująco
W gokartowych kierowców będziemy mogli wcielić się 16 października. Aktualnie są dostępne dwa zestawy tej gry, w której skład wchodzi gokart (Mario lub Luigi), cztery bramki punktów kontrolnych (checkpoint), 2 barykady ze strzałkami w lewo lub prawo, kabel do ładowania gokartów oraz pudełko (wszystko zobaczycie w naszej galerii).

Co sprawia dodatkową radość z rozgrywki, to możliwość stworzenia własnej trasy. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Poniżej zaprezentowany jest jeden z takich torów.


Gra przeznaczona jest dla maksymalnie 3 graczy, ale należy pamiętać o tym, aby każdy z nich posiadał: konsole Nintendo Switch, Grę Mario Kart Live: Home Circuit, Mariokart lub Luigikart.

Zestaw można nabyć już w pre-orderze, natomiast premiera Home Circuit przewidziana jest na 16 października tego roku. Pakiet będzie można nabyć w cenie 100 dolarów (ok. 375 złotych.