Wczoraj na serwerze World of Warcraft Classic zwiazana z nadchodzącym dodatkiem The Burning Crusade, który pozwoli nam wyruszyć do Outland zwanego również Rubieżami. Przez najbliższe dwa tygodnie, gracze będą mieli okazje przywyknąć do zmian klasowych oraz wziąć udział w specjalnym wydarzeniu „Battle for the Dark Portal” (Bitwa o Mroczny Portal).
Dodatkowo bohaterowie Azeroth będą mieli okazje wcielić się w przedstawicieli Draenei po stronie przymierza oraz Krwawych Elfów po stronie hordy. Wraz z wprowadzonymi nowymi rasami każda z frakcji otrzyma nową klasę postaci, odpowiednio w hordzie będzie to paladyn, a w przymierzu szaman. Kolejna istotna zmiana wprowadzona wraz z prepatchem, jest zmniejszenie wymaganej ilości doświadczenia, dzięki czemu będziemy mogli wbić naszą postać na maksymalny poziom (aktualnie jest to 60). Co będzie bardzo dobrą wiadomością dla tych, którzy zdecydują się na granie nowymi rasami/klasami. Dla tych, którzy nie mają ochoty „levelować” postaci Blizzard przygotował specjalną przepustkę do mrocznego portalu pozwalająca nam rozpocząć przygodę na 58 poziomie wraz z odpowiednimi przedmiotami i wierzchowcem. Należy jednak wspomnieć, że nie obejmuje ona nowo dodanych klas postaci.
Dodatkowo możemy zakupić pakiet deluxe, w którego skład wchodzi również wcześniej wspomniany boost postaci oraz 30 dni abonamentu i przedmioty kosmetyczne w grze jak wierzchowiec, czy specjalna animacja używania hearthstone’a

Dostępna jest opcjonalna usługa pozwalająca również skopiować naszą postać z klasycznej odsłony World of Warcraft na The Burning Crusade, dzięki czemu nie tracimy możliwości grania w World of Warcraft Classic.