Na twisterze Toma Handersona pojawił się wpis, sugerujący restart serii w nadchodzącej kolejnej odsłonie gry. Jest on znany społeczności gry jako dobrze poinformowana osoba w kwestii marki Battlefield.
Z zaprezentowanego materiału na kanale Youtube, możemy dowiedzieć się, że w następnej odsłonie gry zostanie położony nacisk na zwiększenie ilości osób na serwerze do 128 graczy na konsolach obecnej generacji, czyli Playstation 5 oraz Xbox Series X/S. W przypadku poprzedniej generacji gra będzie obsługiwać 64 osoby oraz będzie działać w nieco słabszej oprawie graficznej.

Developerzy gry według przedstawionego materiału, będą inspirować się trzecia odsłona serii, która wciąż jest lubiana przez społeczność Battlefielda. Prawdopodobnie powróci również tryb Battle Royale, który jest dziś bardzo popularny za sprawa, chociażby Call of Duty: Warzone. Być może EA wyjdzie z podobnego założenia co Activision i sam tryb będzie darmowy, bo jak pamiętamy zarówno BR w Black ops 4, jak i Ognista burza w Battlefield V bardzo stały się tak zwanymi martwymi trybami.

Należy pamiętać, że to są plotki i nie są to oficjalne informacje, co za tym idzie, należy brać je z przymrużeniem oka. Miejmy nadzieję, że się one potwierdzą albo że samo EA poda jakieś informacje na temat BF6 w niedalekiej przyszłości.