Wczoraj odbyła się długo wyczekiwana premiera konsoli nowej generacji od japońskiego producenta Sony – PlayStation 5. Na razie nowe urządzenia zadebiutowały jedynie na wybranych rynkach na Zachodzie. Początkowo Sackboy: A Big Adventure miał być tytułem ekskluzywnym na PS5, jednak potem twórcy poinformowali o pojawieniu się gry również na poprzedniej generacji konsol.

Oznacza to, że europejscy posiadacze PlayStation 4 mogą już teraz zagrać w tę malowniczą grę. Gracze czekający na wersję na nową generację, będą musieli poczekać jeszcze tydzień, do światowej premiery PS5, która odbędzie się 19 listopada 2020 roku.

Sackboy: Wielka Przygoda to najnowsza produkcja twórców znanych i lubianych serii gier o nazwie Litlle Big Planet. W grze wcielamy się właśnie w jednego z najbardziej charakterystycznych bohaterów tego cyklu. Jest to platformówka 3D, w którą można grać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy (max. 4 osoby). Poniżej najnowszy zwiastun premierowy wraz z fragmentami gameplayu.