Spacebase Startopia jest unikalnym połączeniem strategii ekonomicznej, symulatorem budowania i rozwijania własnego kosmicznego imperium, potyczek z wrogami w czasie rzeczywistym, a wszystko zostało utrzymane w klimacie science fiction. Zadaniem gracza będzie odpowiednie prowadzenie osobistego przedsięwzięcia po to, aby zadbać o fundusze i zadowolenie klientów. Cała rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym.
Na stacji będzie przebywać osiem ras kosmitów. Każda z nich posiada specyficzne preferencje i unikalne potrzeby. Należy jednak pamiętać o tym, że życie w kosmosie to nie sielanka.

Jako zarządca stacji kosmicznej musimy mierzyć się z konkurencją, z którą możemy handlować lub najzwyczajniej w świecie pozbyć się za pomocą swojej małej armii. W grze oprócz kampanii dla jednego gracza znalazł się również tryb współpracy i współzawodnictwa do czterech osób.

Spacebase Startopia zadebiutuje już 23 października 2020 na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wydanie na Nintendo Switch będzie dostępne już w przyszłym roku, pełna polska lokalizacja znajdzie się na wszystkich platformach.