Studio Insomniac Games ogłosiło, że gra Spider-Man: Miles Morales otrzymała złoty status. Oznacza to, że możemy być spokojni, jeśli chodzi o premierę gry, a prace nad grą zostały oficjalnie zakończone. Gra ukarze się na konsolach Playstation 4 – 12 listopada oraz 19 listopada na konsoli Playstation 5. Warto wspomnieć, że jeśli dokonamy zakupu gry Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition to wraz z nią otrzymamy remaster Spider-mana z 2018 roku.

Spider-man jest to gra akcji z otwartym światem, w której wcielamy się w tytułowego bohatera walczącego z przestępczością. Miles Morales jest bohaterem, który przejmuje schedę po Piterze Parkerze jako Człowiek Pająk. Fabuła dzieje się w Nowym Yorku gdzie trafiamy w sam środek wojny między zaawansowaną technologicznie grupa przestępcza a korporacją technologiczną.

Spider-Man: Miles Morales działa w oparciu o autorską technologię studia Insomniac Games. Udoskonalony silnik gry działa tak by należycie wykorzystywał możliwości konsoli PlayStation 5. Do gry został zaimplementowany ray tracing oraz dźwięk 3D. Dzięki dyskowi SSD gra wczytuje się niemal natychmiast.