Ostatnio poinformowano, że Star Wars: Squadrons nie otrzyma unikalnego wydania na nadchodzące konsole do gier PlayStation 5 oraz Xbox Series. To znaczy, że posiadacze przyszłych urządzeń, aby zagrać w omawiany tytuł, będą musieli skorzystać z technologii wstecznej kompatybilności. Przypomnijmy, że najnowsza produkcja z uniwersum Gwiezdnych Wojen, zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One. Na wszystkich platformach zostanie udostępniona pełna wersja językowa obejmująca napisy kinowe, oraz podłożone głosy w języku polskim.

Ku uciesze fanów, w samej grze nie znajdą się także mikropłatności. Okazuje się jednak, że tytuł ma być również wyraźnie tańszy w zakupie niż inne produkcje oparte o świat Gwiezdnych Wojen. Na platformie cyfrowej dystrybucji gier Origin, Star Wars Squadrons jest dostępne w przedsprzedaży dokładnie za 179,90 złotych, zaś Star Wars: JediUpadły Zakon, czyli ubiegłoroczną grę, kupimy za 239,90 złotych w wersji podstawowej. 

Blake Jorgensen, główny dyrektor operacyjny i dyrektor finansowy spółki, w wywiadzie dla serwisu PCGamer powiedział, że nie jest to ogromna i wysokobudżetowa produkcja, jakimi amerykańska firma ma w zwyczaju się promować. Zgodnie z planami Electronic Arts, miała to być wyłącznie poboczna gra.
Dyrektor wspomina:

„Wszystkie gry mają różne skale, a większość naszych produkcji jest ogromna. (Star Wars: Squadrons) Zaprojektowaliśmy jednak w taki sposób, by skupić się na tym, co usłyszeliśmy od graczy, na jednym z ich największych marzeń, czyli możliwości latania X-Wing lub TIE Fighter oraz brania udziału w walkach statków kosmicznych. Co prawda produkcja nie ma takiego rozmiaru jak część naszych gier, lecz wciąż jest niesamowita. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się ustalić jej cenę na nieco niższym poziomie – co również pozwoli na spełnienie swojej fantazji jak największej liczbie fanów uniwersum”.

Miejmy nadzieję, że obniżona cena Star Wars: Squadrons jest rezultatem mniejszej skali gry, a nie gorszą jakością wykonania. Czy tak jest w rzeczywistości, będzie można się przekonać już 2 października 2020 roku. Właśnie tego dnia produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One

Źródło: Electronic Arts, gamerant.compcgamer.com