Od kilku lat firma Blizzard wspiera organizacje charytatywne za pomocą okolicznościowych przedmiotów zawartych w swoich grach. Tym razem padło na World of Warcraft, gdzie gracze będą mogli, zdobyć dwa specjalne zwierzaki (non-combat pet). Blizzard za pośrednictwem serwisu DonorDrive będzie zbierać datki na Médecins Sans Frontières (MSF), akcja potrwa do 26 kwietnia 2021. Zebrane środki mają zasilić fundusz kryzysowy MSF Covid-19 Crisis Found, który wspiera walkę z pandemią oraz jej skutkami na całym świecie.

Dzięki tej inicjatywie społeczność graczy World of Warcraft może odblokować dwa urocze zwierzaki, pierwszym z nich jest małpka Bananka (Bananas), zostanie ona udostępniona w momencie przekroczenia 500 000 $, pet ten był dostępny dla nielicznych w czasach The Burning Crusade.
Drugim zwierzakiem po osiągnięciu progu 1 000 000 $ jest leniwiec Stokrotka (Daisy), jest to pierwszy pet, którego gracze będą mogli nosić na plecach.
Oba zwierzaki będą dostępne po osiągnięciu wyżej wymienionych celów zbiorki do 1 sierpnia 2021 roku, jeśli gracze nie odbiorą ich w zakładce prezentów do tego czasu, to będzie można kupić je w sklepie za 10 $. Szczegółowe informacje dotyczące akcji charytatywnej dostępne są na blogu World of Warcraft tutaj lub poprzez kontakt e-mailowy z przedstawicielem Blizzarda ds. PR Andrew Mayerem: anmeyer@blizzard.com