Jak poinformował za sprawą postu na oficjalnym forum Steam Christen, jeden z pracowników Valve, właśnie zadebiutowała beta wersja klienta Steam. Członek zespołu zdradza, że już teraz w testowym wydaniu aplikacji można używać Remote Play Together z każdym - zapraszana osoba nie musi mieć konta na platformie, wystarczy, że kliknie odpowiedni link.

Usługa pozwala na wspólną zabawę nie tylko z użytkownikami komputerów, ale również Maców, urządzeń mobilnych z Androidem i iOS, urządzeń z systemem Linux oraz posiadaczami Raspberry Pi.

Jak uruchomić tę funkcjonalność?

W pierwszej kolejności należy pobrać wersję beta klienta Steam. Po ponownym uruchomieniu programu należy wejść w bibliotekę posiadanych gier, w opcjach filtrowania zaznaczyć "Remote Play Together" po to, aby zobaczyć jakie tytuły wspierają tę usługę.
Aby zagrać ze znajomym, musimy uruchomić wybraną przez nas produkcję z listy wspieranych tytułów, a następnie skopiować link znajdujący się na liście znajomych w nakładce Steam podczas rozgrywki. Link z zaproszeniem musimy wysłać konkretnej osobie, a po kliknięciu może dołączyć do rozgrywki, nie posiadając konta w platformie. 

Jednak nie wszystko jest takie idealne. Aby skorzystać z dobrodziejstw Steam Beta Remote Play Together, znajomy, którego zapraszamy do gry, musi zainstalować aplikację Steam Link. Ponadto, w taki sposób możemy zaprosić tylko jedną osobę.