Piranha Bytes to uznane w Polsce studio, dlatego wszystkich fanów ucieszy zapewne fakt, że deweloperzy tworzą nową grę. A jest nią ELEX II, który zmierza na PC (można już dodawać do listy życzeń Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Aktualnie nieznana jest data premiery.

ELEX II to sequel do ELEX z 2017 roku, klasycznej gry fabularnej w otwartym świecie od Piranha Bytes, nagradzanych twórców serii Gothic oraz Risen.

Kilka lat po tym, jak Jax pokonał Hybrydę, z nieba nadciąga nowe zagrożenie, uwalniając niebezpieczne moce mrocznego Elexu i zagrażając całemu życiu na planecie. Aby bronić pokoju na Magalan i bezpieczeństwa własnej rodziny, Jax wyrusza z misją przekonania frakcji do zjednoczenia się przeciwko najeźdźcom, a także z osobistą misją odnalezienia Dexa, syna który się od niego oddzielił.


Gra pozwoli ci między innymi:

  • Na odkrywanie planety Magalan z bezprecedensową swobodą, dzięki plecakowi odrzutowemu, który pozwala przemierzać mapę, a nawet latać!
  • Wchodzić w interakcję z żyjącym światem, pełnym unikalnych postaci, które…

         - zapamiętają, co zrobiłeś i odpowiednio zareagują, - dołączą lub opuszczą twoją grupę w zależności od tego jak się zachowujesz,

         - mogą zginąć, co będzie miało wpływ na fabułę.

  • Walczyć w zwarciu i na odległość dzięki znacznie ulepszonemu systemowi sterowania.
  • Przeżyć historię, w której twoje działania mają konsekwencje, zanurzając cię w świecie moralnych decyzji.