Ed Boon zapisał się w historii gier wideo jako twórca Mortal Kombat, czyli jednej z najbardziej krwawych marek, która przyczyniła się do powstania organizacji ds. klasyfikacji wiekowych jak ESRB czy PEGI. Fani marki wiedzą, że deweloper od zawsze chciał stworzyć bijatykę z superbohaterami.

Dlatego w 2008 r. został wydany crossover Mortal Kombat vs DC Universe, który był ostatnią grą stworzoną pod banderą Midway Games, by po powstaniu studia Netherrealm Studios stworzyć własne IP z bohaterami DC – serię Injustice.

Kolejne gry Netherrealm Studios wydaje średnio co dwa lata, dlatego fani zastanawiają się jaki będzie następny projekt studia. Patrząc na działalność w ostatnich latach, w tym roku powinniśmy otrzymać Injustice 3.

Jednak w zeszłym roku Ed Boon zaczął publicznie zdradzać (m.in. w wywiadzie z Geoffem Keighleyem), że chciałby stworzyć własną bijatykę w świecie Marvela. 

Mortal Kombat stał się standardem, prawie takim samym jak Marvel. Nie spodziewasz się, że ostatni film Marvela kiedykolwiek wyjdzie, one po prostu będą nadal powstawać. Nawet jeśli udało nam się z różnymi projektami, wiesz, stworzyliśmy gry z serii Injustice oraz inne tytuły, nad którymi pracujemy, zawsze miło jest robić gry Mortal Kombat.

Zdaniem informatora, Daniela Richmana ojciec Mortal Kombat otrzymał taką szansę i właśnie tworzy nową grę, która miałaby zadebiutować na PlayStation 5 i Xboksie Series X|S. Jednak na razie nie zostało to oficjalnie potwierdzone, a sam leaker nie dysponuje żadnymi konkretnymi szczegółami, więc czas pokaże, co przygotowuje dla graczy Ed Boon.