Chociaż 2021 r. dla całego świata dopiero co się zaczął, dla firm takich jak Ubisoft dobiega on właśnie końca, gdyż rok fiskalny kończy się w marcu.  Dlatego redakcja IGN ujawniła, co na spotkaniu z inwestorami wyznał Frédérick Duguet, dyrektor ds. finansów Ubisoftu i zdradził jakie plany na najbliższe miesiące mają Francuzi.

Zamierzamy utrzymać nasze tempo wydawnicze i wydać trzy lub cztery gry AAA do końca roku fiskalnego 2022.

Wiadomo, że w najbliższym czasie zadebiutują Far Cry 6 i Rainbow Six Quarantine. Co ciekawe nazwa drugiej produkcji może ulec zmianie.
Również firma nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie podwyższenia cen swoich gier. Wiadomo natomiast, że firma zamierza tworzyć także kolejne produkcje z segmentu free to play i mobilnych.

W roku fiskalnym 2022 będziemy kontynuować ewolucję naszego modelu wydawniczego opartego na wydawaniu gier AAA po model, w którym AAA stoi obok nowych innowacyjnych rozwiązań premium i bezpłatnych gier na różnych platformach. Te różnorodne doświadczenia będą się nawzajem karmić poprzez uzupełniające się rozgrywki i modele biznesowe.

Przykładem marki, która trafi prędzej czy później na smartfony jest Assassin's Creed, gdyż Ubisoft współpracuje z chińskim Tencentem nad dedykowaną odsłoną na te platformy.