Nie mamy dobrych wieści dla fanów grania po sieci w starsze tytuły Ubisoftu. Wraz z końcem marca ujawniono, że 1 czerwca serwery ośmiu produkcji zawierających moduły sieciowe zostaną wyłączone. 

Niestety, na oficjalnym forum Ubisoft zapowiedział, że jeszcze w tym roku zostaną uśmiercone 4 inne tytuły, którymi są Tom Clancy's Rainbow Six Vegas, Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 i Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier.

Oznacza to, że w bliżej nieokreślonej przyszłości gracze utracą możliwość nie tylko wspólnej rozgrywki, ale i przeglądania własnych statystyk czy nowości. Gry te nie będą już wkrótce kompatybilne z Ubisoft Connect, co oznacza, że wykonując jakieś zadanie potrzebne do wbicia platyny, nie otrzymacie żadnej nagrody, które są przyznawane za zaangażowanie.

Nieustannie oceniamy, co jest potrzebne, aby zapewnić najlepsze możliwe usługi online dla klientów firmy Ubisoft. Wyłączenie serwerów w niektórych starszych grach z mniejszą liczbą aktywnych użytkowników jest niezbędną częścią tego procesu, ponieważ pozwala naszym informatykom i personelowi zajmującego się serwerami lepiej skupić się na dostarczaniu wspaniałych wrażeń online dla zdecydowanej większości klientów, którzy grają w nowsze, bardziej popularne tytuły.