Od pewnego czasu Sony coraz śmielej spogląda w stronę pecetowych graczy i stopniowo dzieli się z nimi grami z portfolio PlayStation.

Przecież zaledwie tydzień temu na Steama i Epic Games Store trafiło Days Gone i spotkało się ze sporym, początkowym zainteresowaniem (27,450 graczy na samym Steamie), choć nie aż tak dużym jak Horizon: Zero Dawn (56,557 użytkowników na Steamie).

Ponadto Jim Ryan wyznał w kilku wywiadach, iż podejście Sony się zmieniło i co jakiś czas ich uznane gry będą trafiać do nowego grona odbiorców. Natomiast kilka godzin temu szef PlayStation spotkał się z inwestorami, gdzie w formie prezentacji składającej się z 37 slajdów przedstawił ostatnie osiągnięcia i najbliższe plany.

Całość jest ogólnodostępna na stronie Sony, dzięki czemu dowiedzieliśmy się nie tylko tego, że prawdopodobnie najnowsze przygody Kratosa i Atreusa będą nosiły nazwę God of War Ragnarok, ale także, iż w bliżej nieokreślonej przyszłości na PC trafi Uncharted 4: Kres Złodzieja, czyli ostatnia gra z Nathanem Drake'iem, która niedawno świętowała swoje 5. urodziny.