Miłośnicy tradycyjnych gier RPG i fani poprzedniej odsłony bez wątpienia czekali na premierę następnej części cyklu, Vampire: The MasqueradeBloodlines 2. Kontynuację gry wyprodukowanej pierwotnie przez nieistniejące już studio Troika Games pierwotnie zamierzano wydać pierwszym kwartale 2020 roku, jednak wtedy zdecydowano się opóźnić datę premiery o zaledwie kilka miesięcy.
Jednak dzisiaj, Andy Kipling prezes studia Hardsuit Labs, produkującego kontynuację, wraz z Jakobem Munthe, czyli przedstawicielem firmy wydawniczej Paradox Interactive, udostępnili w serwisie Twitter oświadczenie, w którym poinformowano, że data premiery nowej gry zostanie przesunięta.W komunikacie czytamy, że priorytetem twórców Vampire: The MasqueradeBloodlines 2 jest zaoferowanie jak najlepszego produktu, który byłby godnym następcą oryginału. Deweloperzy za cel postawili sobie osiągnięcie wysokiej jakości, której nie udałoby się osiągnąć w bieżącym roku, więc proszą o cierpliwość i wyrozumiałość. Wiadomo tylko, że ostatecznie gra ma zadebiutować w 2021 roku. Niestety komunikat nie precyzuje dokładnej daty premiery. Wszelkie szczegóły mają zostać ujawnione w nadchodzących miesiącach. 


Źródło: YouTube


Przedstawiciele marki doskonale zdają sobie sprawę, że dla wielu fanów informacja o opóźnieniu debiutu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 będzie dużym rozczarowaniem. Liczą jednak na zrozumienie graczy, że dzięki takiej decyzji pokonają wszelkie przeciwności i zaoferują rozrywkę najwyższych lotów.  

Omawiany tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series. Warto wspomnieć, że cały cykl bazuje na marce World of Darkness i tradycyjnym systemie RPG.

Źródło: Twitter, Paradox InterActive, rockpapershotgun.com