Premiera nowej części serii Assassin’s Creed zbliża się wielkimi krokami, a twórcy cały czas udostępniają nowości ze świata Valhalii. Wczoraj poznaliśmy wymagania sprzętowe produkcji. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Niedawno informowaliśmy również o tym, że w najnowszym Assassin’s Creed będziemy mogli wybrać się nie tylko do Norwegii czy Anglii, ale również do mitologicznej krainy o nazwie Asgard. News, którym o tym pisaliśmy znajdziecie pod tym linkiem. Teraz okazuje się, że twórcy przygotowali jeszcze jedno miejsce dostępne dla graczy.

Dyrektor gry Eric Baptizat udzielił wywiadu dla PCGamesN, w którym ujawnił, że gracze będą mogli przeżywać przygody również w Ameryce Północnej, a dokładniej w jednym z jej regionów, który nazywany został przez wikingów Winlandią. Gracz odwiedzi miejsce podczas jednego z zadań.

Wikingowie w rzeczywistości odkryli ten kontynent w około 1000 roku naszej ery, a jeden z nich - Leif Eríksson zwiedził jego kawałek i nazwał to miejsce Winlandią. Warto jednak zaznaczyć, że akcja Assassin’s Creed Valhalla dzieje się znacznie wcześniej niż to wydarzenie.

Premiera gry ma mieć miejsce za niecały miesiąc, a konkretnie 10 listopada i zadebiutuje ona na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz na PC. W Valhallę na PlayStation 5 będziemy mogli zagrać 9 dni później – 19 listopada.

Do tego czasu, rzućcie okiem na kolejne ujawnione ostatnio fragmenty gameplayu Assassin's Creed Valhalla: