W grze The Sims 4 bywały różne problemy z odcieniami skóry. Ponadto wielu graczy uważało, że jest ich w kreatorze postaci zbyt mało. Czarnoskórzy użytkownicy prosili Electronic Arts by lepiej przedstawili ciemne odcienie skóry, bo to właśnie przy nich pojawiały się liczne błędy graficzne. Lyndsay Pearson – dyrektor generalna oraz producentka serii gier The Sims przekonuje, że właśnie to jest w tym momencie ich priorytetem jeśli chodzi o poprawę rozgrywki czwartej odsłony serii.

Na swoim Twitterze opublikowała film, w którym mówi o nadchodzących zmianach. Zapowiada w nim zmiany w ciemnych odcieniach skóry. Mówi też o dodaniu nowych odcieni oraz o nowych fryzurach zmierzających do kreatora Simów. Nowości i poprawione błędy mają znaleźć się w grze już tej jesieni.


Słyszymy wasze prośby i wiemy, że nie zrobiliśmy wszystkiego, co w naszej mocy, aby przedstawić w grze różnorodności odcieni skóry i fryzur, których oczekujecie w The Sims 4. Mimo poprzednich poprawek, nadal mamy wiele do zrobienia. Priorytetem jest dla nas udostępnienie w tym roku większej liczby opcji, a także rozwiązanie problemów wizualnych z obecnymi kolorami skóry.

Mówiła Lyndsay Pearson (całość wypowiedzi znajdziecie pod tym linkiem)


Przed oficjalnym ogłoszeniem reprezentantki twórców The Sims, w internecie pojawiła się petycja o dodanie większej ilości kolorów skóry do czwartej części serii. Podpisało ją ponad 86 tysięcy graczy:źródło: Twitter @SimGuruLyndsay