Jak pisaliśmy wczesniej, wczoraj miało miejsce święto fanów DC o nazwie DC FanDome, gdzie miały miejsce panele dotyczące nowości ze świata filmu jak i również oczywiście gier. Podczas pokazów widzieliśmy gameplay z nowego Batmana: Gotham Knights, na który czekaliśmy od ponad roku.W grze wcielimy się w jednego z czterech bohaterów: Redhood, Batgirl, Nightwing oraz Robina, niestety nie będzie możliwości gry samym Batmanem, zaś przeciwnikami będą postacie z grupy Court of Owls m.in. Mr. Freeze. W samej rozgrywce będziemy swobodnie przełączać się między postaciami, a każda z nich ma unikalny system walki oraz umiejętności. Jak zaprezentowano podczas gamplayu, widzimy współpracę BatGirl i RedHooda, gdzie widać np. wspólne combosy.

Fleur Marty starsza producentka zapowiedziała grę tymi o to słowami - "Nie próbujesz zostać nowym Batmanem, stajesz się swoim własnym superbohaterem."Pracami nad grą zarządza Patrick Redding - dyrektor kreatywny z dość pokaźnym portfolio, w którym znajduje się między innymi reżyserowanie w serii gier Splinter Cell (Conviction oraz Blacklist), za które otrzymał nagrody IGN  Co-op game of the year w 2010 roku oraz The Gamasutra 20: Top Games Writers w 2009 roku. 

W grę będziemy mogli grać w trybie dla pojedynczego gracza, ale nic nie stanie na przeszkodzie, żebyśmy mogli zaprosić znajomego do rozgrywki w trybie kooperacji dla 2 osób. 

Tytuł zadebiutuje w 2021 roku na platformach Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC.