Bardzo smutna wiadomość dla graczy World of Warcraft, długo wyczekiwany dodatek o tytule Shadowlands zostaje opóźniony. Planowo gra miała ukazać się 27 października 2020 roku. 
John Hight, producent wykonawczy World of Warcraft tłumaczy, że decyzja, jaką musieli podjąć byłą bardzo trudna dla zespołu i nie było innego wyjścia. Poza naprawą błędów, jakie gracze zgłaszali podczas trwających kilka miesięcy testów. W grze kulał również balans, nad którym muszą jeszcze popracować. Do tego jeszcze zespół potrzebuje trochę czasu, aby doszlifować endgame — aktywności w grze na maksymalnym poziomie postaci. Jak tłumaczy producent Shadowlands to najbardziej złożony dodatek, jaki powstał w historii gry. A praca zdalna spowodowana pandemia nie ułatwiła prac nad dodatkiem. 

Niestety nie znamy szczegółów, kiedy dodatek się pojawi, jedynie zostało powiedziane, że Blizzard jest w trakcie ustalania nowej daty premiery. Jednocześnie zapowiedziany został prepatch, który będzie podzielony na dwie części. Pierwsza część dostępna będzie na serwerach amerykańskich 13 października oraz na europejskich 14 października.

W tej części patcha będziemy mogli przekonać się na własnej skórze. Jak będzie wyglądał nowy system zdobywania poziomów, zapowiedziany na zeszłorocznym Blizzconie gdzie nowymi postaciami rozpoczniemy rozgrywkę na nowej wyspie Exile’s Reach. Przekonamy się również, jak wpłynie obniżenie poziomów z 120 na 50. Najprzyjemniejszą rzeczą w każdym prepatchu jest wydarzenie wprowadzające do kolejnego dodatku i tutaj tego również nie zabraknie. Przyjdzie nam bronić Azeroth przed Plagą nieumarłych.