Zbiórka rozpoczęła się 28 stycznia, a twórcy potrzebują około 30 tysięcy złotych aby doprowadzić projekt do końca.Produkcja pozwoli wcielić się w mechanika jachtów. Naszym zadaniem nie będzie tylko naprawa, ale również gruntowna renowacja maszyn. Twórcy dadzą nam również możliwość przetestowania maszyn w wodzie. 

Marcin Zaleński, przewodniczący rady nadzorczej Image Power S.A. powiedział, że:

Yacht Mechanic Simulator 2021 to nasza druga produkcja i już teraz prezentuje się naprawdę dobrze. Udało nam się wymyślić własną formułę w obrębie gatunku symulatorów – ich tematykę opieramy o pasje i hobby poszczególnych członków zespołu, a jachty są jedną z nich. Do zaangażowania się w taki właśnie projekt zachęca nas ogromny sukces serii Car Mechanic Simulator ze stajni PlayWaya. Wydana pod koniec zeszłego roku debiutancka gra Dieselpunk Wars była dla nas sygnałem, że warto wydawać gry ambitne technologicznie i fabularnie. Żeby dokończyć i zrealizować nasz projekt w najbardziej rozbudowanej wersji, skorzystamy ze wsparcia społeczności na Kickstarterze.


Wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić strone kampanii Yacht Mechanic Simlator 2021 na Kickstarterze. Osoby które zdecydują się wesprzeć projekt otrzymają dostęp do specjalnej wersji demo gry.

Zebrane pieniadze pomogą twórca znaczenie ulepszyć tytuł oraz przygotować go z myślą o konsolach Xbox, Playstation, produkcja w przyszłości ma również wspierać technologię VR. Data wydania produkcji zaplanowana jest na 2021 rok.