Nadchodzące rozszerzenie Stonethorn rozbuduje i kontynuuje wątek fabularny Dark Heart of Skyrim. Podczas rozgrywki gracze zostaną przeniesieni do dwóch wymagających lokacji:

- Castle Thorn zabierze nas do kryjówki wampirzego lorda budującego w ukryciu swoją mroczną armię,

- Zaś Stone Garden to laboratorium szalonego alchemika, w którym tworzy on potwory i mutanty.

Nowa zawartość pozwoli na zmierzenie się z najgroźniejszymi potworami z całego uniwersum. Dodatek pozwoli bohaterom podjąć zupełnie nowe wyzwania, zdobywając przy tym niespotykane nigdzie indziej przedmioty. Mistyczne trofea już czekają na graczy. Obie lokacje wiążą się z całoroczną przygodą, opierają się na historii znanej z dodatków Greymoor i Harrowstorm.
Ponadto, nowa część Dark Heart of Skyrim rozwinie znacznie alchemię, dzięki czemu będziemy mogli stworzyć niezwykle przydatne w walce kreatury. Oprócz nowej zawartości aktualizacja naprawi wiele błędów i wad tytułu. Polepszy się stabilność gry oraz balans rozgrywki.

Stonethorn zadebiutuje już 24 sierpnia na komputerach osobistych i na platformie gry w chmurze — Google Stadia. Posiadacze konsol PlayStation 4 oraz Xbox One rozegrają nowe przygody dopiero 1 września 2020 roku.

Źródło: YouTube, blog.playstation.com