Dzisiejszej nocy poznaliśmy oficjalną nazwę nowej odsłony serii, dotychczas znanej pod hasłem Call of Duty 2020. Przedstawiony teaser ujawnia nazwę, jaką jest Call of Duty Black Ops: Cold War 
Odpowiedzialne za tą grę są studia Treyarch oraz Raven Software, które to wracają za stery produkcji niezwykle popularnej serii. Niestety zwiastun nie ukazuje nam żadnego gameplayu, na ten będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Możemy być pewni, że Cold War będzie zawierać tryb Warzone.

Oficjalny pokaz gry ma mieć miejsce 26 sierpnia, wówczas otrzymamy pełnoprawny materiał przedstawiający rozgrywkę. Miejmy nadzieję, że tej jesieni będzie czekać nas emocjonująca przygoda z Zimną wojną w tle, o której od dłuższego czasu otrzymujemy przecieki.

W zwiastunie, jaki został nam przedstawiony są archiwalne materiały przemówienia radzieckiego tajnego współpracownika KGB Jurija Bezmienowa, co już na starcie daje odczuć nam klimat zimnej wojny. Podkreśla również, że gra będzie inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W materiale filmowym pojawiły także się cytaty sowieckiego szpiega o pseudonimie Perseusza. Ów szpieg nigdy nie został złapany, a na swoim koncie ma między innymi kradzież dokumentów dotyczących bomby atomowej podczas infiltracji Projektu Manhattan.

Oby tym razem Black Ops był udaną grą, bo wielu fanów zawiodło się na Black Ops 4, który nie zawierał trybu singleplayer.

Źródło: www.ign.com