YouTube od 2010 roku tworzył na koniec roku film podsumowujący najpopularniejsze i najchętniej oglądane rzeczy i osoby w serwisie w minionym roku. Najwyraźniej YouTube tuż przed grudniem (miesiącem, w którym zawsze ukazywał się omawiany Rewind) postanowił przerwać trwającą prawie 10 lat tradycję.
Od 2010 kończyliśmy rok Rewindem: spojrzeniem w tył na filmy i trendy od najbardziej wpływowych twórców. Niezależnie od tego czy to kochacie - lub jedynie pamiętacie 2018 – Rewind od zawsze miał być dla was świętowaniem.

Rok 2020 był inny i nie czujemy aby dalsze działanie jak gdyby nigdy i nic było w porządku, dlatego w tym roku robimy przerwę od Rewinda.

Wiemy, że stworzyliście tyle dobrego w 2020. Znaleźliście sposób na podniesienie innych na duchu, pomogliście im sobie poradzić i sprawić by się śmiali. Sprawiliście, że ten trudny rok stał się prawdziwie lepszy. Dziękujemy wam że to zmieniliście.


Przedstawiciele serwisu stwierdzili więc, że w 2020 roku nie ma czego świętować i dlatego tym razem Rewind nie powstanie. Możliwe jednak, że zwyczajnie nie chcieli tego robić, gdyż ostatnie dwa podsumowania nie spodobały się widzom ze względu na zmianę formy – Rewind 2018 szybko stał się najbardziej nie lubianym (pod względem ilości łapek w dół) filmem w całym YouTube.Według mnie Rewind skupiający się na pozytywnych rzeczach, mógłby poprawić samopoczucie wielu widzom i pokazać, że nawet podczas tak ciężkiego okresu są obecne rzeczy, z których możemy się cieszyć.