W związku z niedawną premierą gry Diablo 2 Resurrected do salonów Empik trafiło nowe wydanie „Diablo. Wojna Grzechu” autorstwa Richarda A. Knaak'a. Za wydanie odpowiada wydawnictwo Insingis, które to od dłuższego czasu raczy nas książkami ściśle związanymi z grami Blizzarda. 

„Diablo. Wojna Grzechu” to ponad 1000 stronicowy tom, zawierający wszystkie trzy części mrocznej trylogii:

  • Prawo Krwi,
  • Smocze Łuski,
  • Fałszywy Prorok. 

  Tom ten jest wydany w twardej oprawie, dzięki czemu nie tylko wprowadzi czytelnika w mroczny świat "Diablo", ale również będzie się ładnie prezentował w domowej biblioteczce. 


  „Świat był wtedy młody i niewielu wiedziało, że został nazwany Sanktuarium. (…) Imiona takie jak Inarius, Diablo, Rathma, Mefisto i Baal – miana tych potężnych i często budzących powszechny strach – nie gościły jeszcze wtedy na wargach śmiertelników.”

  Dotychczas fantastyka często pokazywała nam, że zło jest paskudne i plugawe, a jest dobro piękne i świetliste. Co, jeśli jedno tak naprawdę nie będzie różnić się od drugiego? Tak właśnie wygląda ponury i mroczny świat ukazany w sanktuarium. Gdzie obie siły kroczą wśród ludzi, zarówno anioły, jak i demony. Pragnąc jedynie zawładnąć ludzkim światem dla siebie.


  W książce poznamy losy Uldyzjana, człowieka, który stara się trzymać z dala od wszystkich nowopowstałych religii w świecie Sanktuarium. Każda z nich jest na usługach obu stronnictw Wiecznego konfliktu, pomiędzy aniołami a demonami. Jego los jest jednak przesądzony, choć tego nie wie, to już wkrótce odegra on decydującą rolę w tej wojnie. Wojnie, w której nie będzie zwycięzców ani przegranych. Zastanawialiście się, jak powstał świat Sanktuarium? Kim są Nefalemowie? Jakie siły są zamieszane w wojnę o duszę śmiertelników? Na te pytania, znajdziecie odpowiedź w „Diablo. Wojna Grzechu”.