Amazon wciąż próbuje tworzyć własne gry wysokobudżetowe. Do tej pory ukazał się Crucible, lecz nie spotkał się z pozytywnym przyjęciem i po miesiącu od premiery produkcja została wycofana ze sprzedaży.

W tym roku fani MMO mają otrzymać grę New World, która aktualnie jest w fazie zamkniętych testów, do których 30 marca otrzymają dostęp gracze z Europy.

Na tym firma nie poprzestanie, ponieważ Amazon ujawnił, że otworzył nowe studio w Montrealu, które ma zająć się stworzeniem gry multiplayer w segmencie AAA.

Doświadczony zespół z Montrealu podziela nasze zaangażowanie w tworzeniu najlepszych w swojej klasie gier online i wnosi bogate w wiedzę i pasję doświadczenie w budowaniu skupionych na społeczności głębokich doświadczeń dla wielu graczy.

Założycielami studia są osoby odpowiedzialne do tej pory za grę Tom Clancy's Rainbow Six Siege: Luc Bouchard (szef produkcji), Romain Rimokh (dyrektor ds. zawartości), Alexandre Remy (product manager) i Xavier Marquis (dyrektor kreatywny), który skomentował nawiązanie współpracy.

Bazując na 8-letnim doświadczeniu z Siege, jesteśmy podekscytowani, że możemy zacząć od czystej karty i swobody twórczej, aby przygotować unikalne doświadczenie w przestrzeni multiplayer. Od pierwszej dyskusji poczuliśmy prawdziwy związek z ludźmi z Amazon Games, ich podejściem do gier oraz ogromną ilością wiedzy, doświadczenia i technologii, którą dysponują. To wymaga sporej pokory i nie mogliśmy być bardziej podekscytowani założeniem z nimi studia.