BlizzCon to coroczna konferencja organizowana przez Blizzard Entertainment promująca tytuły producenta takie jak chociażby Diablo, Overwatch czy World of Warcraft. Niestety, jak w wielu innych przypadkach, włodarze i tej imprezy zmuszeni byli odwołać tegoroczną edycję. Przyczyną tej decyzji była oczywiście globalna pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia oraz środki bezpieczeństwa. Przewodniczący studia potwierdził jednak, że zamiast tego wydarzenie odbędzie się online.
Duch i atmosfera Blizzconu mają zostać wiernie odwzorowane w wirtualnym wydarzeniu. A to planowane jest na bliżej nieokreśloną datę z początku 2021 roku. Niestety, nie wiemy zbyt wiele na temat tego, czego możemy się spodziewać na samej konferencji. Zapytany szef studia ujawnił jedynie, że możemy spodziewać się kilku zupełnie nowych projektów. Zapewne więc czeka nas coś więcej niż zapowiedzi ze znanymi już World of Warcraft czy Overwatch.

Można sądzić, że BlizzCon 2021 będzie naprawdę udany. Organizacja wirtualnych wydarzeń nie jest bowiem dla Blizzarda żadną nowością. Już od kilku lat w sprzedaży jest internetowy bilet na ich konferencję, pozwalający wziąć udział tym, dla których inaczej byłoby to niemożliwe. Streamowane na żywo są różnorakie panele, konkurs kostiumów czy esportowe zawody.źródło: pcgamer grafika: komputerświat, techspot