EA Play Live już za nami, czas więc na podsumowanie najważniejszych informacji, które pojawiły się na konferencji. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenie pewne było, że nie zobaczymy Dragon Age 4, nowego Mass Effect czy gry z uniwersum Star Wars. Mimo to Electronic Arts postarało się dostarczyć kilka ciekawych informacji. 


Grid LegendsNowa odsłona serii GRID od studia Codemasters, które teraz należy do Electronic Arts. Nowością w grze ma tryb fabularny. W którym pokierujemy losami młodego ambitnego kierowcy w jego drodze na szczyt.

Apex Legends: Emergency
Nowa legenda zmierza do APEX Legends, twórcy opisują nową legendę jako wariacje na temat Bloodhounda. Powinien spodobać się graczom preferującym nieco bardziej skradankowy styl rozgrywki.


Lost in Random
Kolejna produkcja wydana w ramach programu EA Originals, naszą misją będzie uratowanie siostry z świata nazwanego Random. Grę ma cechować ciekawa mechanika losowości.Knockout City Season 2Battlefield 2042: Portal 
Na konferencji zapowiedziano do nowej odsłony Battlefielda tryb Portal, ma być to całkowicie nowy tryb, w którym twórcy pozwolą graczom na modyfikowanie rozgrywki na niespotykaną do tej pory skale. Na zwiastunie możemy zauważyć potyczki niemieckich żołnierzy z drugiej wojny światowej z współczesnymi siłami zbrojnymi, czy też walkę czołgu z zmechanizowanymi pojazdami. Tryb portal ma zawierać elementy znane między innymi z Battlefied 4 czy Battlefield 1, wygląda to bardzo ciekawe i może być miłą odmianą od standardowych trybów.


Dead SpacePrzecieki okazały się prawdziwe i już niedługo na nową generacje konsol i komputery osobiste otrzymamy całkowity remake pierwszej odsłony serii Dead Space. Jak na razie nie wiadomo za wiele o produkcji po za faktem, że do tworzenia tego projektu wykorzystano silnik Frostbite. Jako wielki fan serii, już nie mogę się doczekać.


PODSUMOWANIE

Electronic Arts skupiło się na niemałych konkretach i osobiście podczas konferencji dobrze się bawiłem. Cieszy zapowiedź Dead Space, a nowy Battlefield wydaje się naprawdę interesujący. Zdziwiło mnie brak segmentu sportowego, ale dobrze, że konferencja była konkretna, pełna zapowiedzi i w wielu przypadkach konkretnych dat premier. Mam nadzieje, że EA utrzyma taką formułę, bo zaczynają poprawiać swój wizerunek.