Farmville jest prawdopodobnie znane każdemu, kto korzysta z Intenetu dłużej niż 10 lat. Jednak mówiąc w skrócie — to gra przeglądarkowa z 2009 r. polegająca na prowadzeniu własnego gospodarstwa domowego. 
Do popularności produkcji przyczynił się fakt, że gra zadebiutowała na Facebooku, gdzie w 2010 r. posiadała blisko 84 milionów aktywnych użytkowników. Jednak rok później zainteresowanie zaczęło spadać, co spowodowało, że autorzy ze studia Zynga zdecydowali się stworzyć kontynuację oznaczoną numerkiem 2, ale w oryginał można było nadal zagrać. Niestety wszystko, co dobre kiedyś się kończy.

Otóż deweloperzy po 11 latach od premiery podjęli decyzję o wyłączeniu serwerów Farmville. Powodem takiej decyzji jest koniec wsparcia Adobe dla wtyczki Flash Player. Dlatego do 17 listopada można będzie kupować rzeczy z wirtualnego sklepu gry, a następnie zostanie on zamknięty. Jednak fani nie muszą obawiać się końca marki, gdyż twórcy zapowiedzieli, że już powstaje trzecią część serii. Niestety aktualnie nie ujawniono żadnych szczegółów.