PlayStation Plus to abonament, który pozwala właścicielom konsol Sony grać ze sobą przez sieć, a także pobierać 2 gry z biblioteki PlayStation 4, a teraz także PlayStation 5 zupełnie za darmo. Jim Ryan, czyli szef PlayStation udzielił nowego wywiadu, w którym wyznał, że chce, aby PlayStation 5 było podobnie jak jego poprzednik, obecne na rynku przez 7 lat. Nie oznacza to jednak, że usługi PlayStation Plus i PlayStation Now zostaną w najbliższym czasie potraktowane po macoszemu. 

Co prawda nie ujawnił on szczegółów, ale zapowiedział, że z czasem owe usługi otrzymają nowe, interesujące rzeczy. Niewykluczone, że chodzi tu o odpowiednik Game Passa, ponieważ Jim Ryan przyznał, że granie w chmurze zyskuje coraz większą popularność i jest to coś, nad czym firma będzie chciała się w najbliższych latach pochylić.


Odkąd poważnie mówimy o PS5, naprawdę pozytywnie oceniam przyszłość, która czeka nas w ciągu najbliższych pięciu, sześciu, siedmiu lat, a potem, kto wie? Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat to chmura stanie się prawdopodobnie ważniejsza, mimo że nadal pojawiają się wyzwania związane z modelem biznesowym i technologią. Tak się składa, że kontynuujemy nasze badania i nasze inwestycje i przyglądamy się temu bardzo uważnie