10 listopada do sprzedaży trafią nowe konsole Microsoftu - Xbox Series X i Xbox Series S. Główne różnice leżą nie tylko w mocy sprzętu i obecności napędu optycznego, ale także w pojemności dysków SSD. Droższa konsola będzie posiadać 1 TB, a słabsza 512 GB. Teoretycznie nie ma tragedii, ale trzeba jeszcze pamiętać o systemie, który także będzie zajmował trochę miejsca. Z racji tego, że pierwsi gracze weszli w posiadanie Xboksa Series S, to w serwisie Reddit pojawiły się posty potwierdzające, że do dyspozycji graczy oddano jedynie 364 GB.

To oznacza, że pliki systemowe zajmują aż 148 GB. Dla porównania nowa konsola Sony posiada dysk SSD o pojemności 802 GB, a na gry przeznaczono 664 GB wolnego miejsca.

Ta informacja może być dotkliwa szczególnie dla osób zainteresowanych usługą EA Play, która jest dostępna dla posiadaczy nowych Xboksów. Tom Warren — dziennikarz portalu The Verge niedawno opublikował na swoim koncie w serwisie Twitter informacje, że posiadacze nowych konsol mogą już pobierać interesujące ich tytuły z oferty Electronic Arts.
Jak się jednak okazuje, pomimo możliwości pobrania plików sam dostęp do gier zostanie oddany dopiero 10 listopada.