Przedwczoraj informowaliśmy o usunięciu jednego z kultowych i najbardziej popularnych emotikonów na platformie transmisji internetowych, Twitch.tv.

Mowa o emotce PogChamp, która została zbanowana w tym serwisie dlatego, że Twitterowy wpis osoby, której wizerunek się na niej znajdował, według Twitcha miał nawoływać do nienawiści i dalszej eskalacji przemocy związanej z protestami w USA, w Kapitolu.W oryginalnym wpisie, udostępnionym później przez oficjalne konto platformy Twitch, czytamy:


"Joł, sugestia dla @Twitch w sprawie PogChamp: utwórzcie bazę danych streamerów i / lub ogólnych twarzy. Za każdym razem, gdy ktoś wpisze PogChamp, zostanie wyświetlona losowo jedna z tych twarzy. Dałoby to naprawdę miłą atmosferę na czacie spamującym PogChamp i pozwoliłoby, aby znaczenie zostało przypisane nam wszystkim [red. zamiast do konkretnej osoby]".


Twitch zauważył wiadomość Seana „Day 9” Plott'a, komentatora e-sportowego, gracza i projektanta gier. Osobom odpowiedzialnym za platformę bardzo spodobała się taka nowa koncepcja emotki PogChamp. W oficjalnej odpowiedzi do wpisu Seana czytamy:


"Wiesz co? W duchu wspólnego rozpracowywania roku 2021, na razie to zróbmy! Przygotujcie się na nowy PogChamp co 24 godziny, począwszy od dzisiaj".

Twitch wprowadził już nowy pomysł w życie, dzięki czemu, użytkownicy platformy odzyskali dostęp do popularnej emotki. Dzisiejszym „PogChampem” został ekspert od bijatyk, Kenny „UnRoolie” McWild.Trzeba przyznać, że z pewnością nie jest to coś, czego spodziewało się i chciało większość użytkowników. Tak czy inaczej, popularna emotka jak na razie została przywrócona w nowej formie i tym razem, nie jest powiązana na stałe z żadną postacią.

Czy widzowie przyzwyczają się i pokochają nowego PogChampa, tak samo jak starego? Czas pokaże.